👩 O mně

Milí zákazníci,

Vítejte v našem nového e-shopu! 😊 Teprve začínáme, a tak postupně přidáváme další produkty. Děkujeme za Vaši trpělivost a podporu, budeme se snažit nabídku co nejdříve rozšířit!

Dovolte mi se krátce představit. Jmenuji se Anna, už od malička jsem měla štěstí, že mě obklopovaly ženy, které mě inspirovaly svými šikovnými rukami a láskou k řemeslu. Moje babička i mamka mě učily, jaké kouzlo se ukrývá v klubíčku vlny a háčku nebo jehlicích. Pletení a háčkování se tak pro mě stalo něčím víc než jen koníčkem – je to vášeň, která mě provází celým životem.

Vzpomínám si na svoje první pokusy. Ze začátku mi mamka dala klubíčko a já háčkovala řetízek celý večer. Později mě babička naučila krátké a dlouhé sloupky a já si uháčkovala svoji první šálu. Byla sice křivá, protože jsem nerozuměla očkám na konci řady, někde jsem tedy přidala, pak zase ubrala, ale byla MOJE. Radost, že jsem něco vytvořila vlastníma rukama, byla obrovská. Postupně jsem se zlepšovala, experimentovala s různými vzory, barvami a materiály, až se háčkování stalo mou osobní formou vyjádření a relaxace.

V následujících letech se přidalo pletení. Až do svých dvaceti jsem neuměla nahodit začáteční řadu, vždycky jsem musela počkat na mamku, až mi pomůže. Podle návodů na internetu i v časopisech jsem se nakonec, kromě nahození, naučila i složitější vzory a techniky. Nicméně mým nejoblíbenějším vzorem je nadále čisté hladce a obrace.

Každodenně pracuji v kanceláři s počítačem, přijít domů a vidět hmatatelný výtvor, je pro můj mozek natolik uklidňující, že onu známou frázi „ještě jednu řadu“ jsem schopná si opakovat do dvou do rána. Svá odpoledne a večery tedy trávím pletením a posloucháním true crime podcastů. Ideálka.

Každé klubíčko příze je pro mě jako nový začátek – možnost tvořit něco jedinečného, co přináší radost a uspokojení. A tuto radost chci sdílet s ostatními, kteří milují pletení a háčkování stejně jako já.

Ačkoliv miluji samotný proces a tvoření, nechci obětovat desítky hodin práce svetru, který ani nehřeje. Ve svém e-shopu chci nabídnout nejen kvalitní materiál, ale i inspiraci, tipy a rady, jak pracovat s jednotlivými druhy přízí a doufám, že mladé holky opět začnou plést a háčkovat, stejně jako jejich maminky a babičky. I když se pořád učím, to nejdůležitější mi předaly právě ony, a za to děkuji.